podział pliku course.smpak na mniejsze części

Mar 13, 2010 at 3:21 PM
Edited Mar 13, 2010 at 3:27 PM

Do nauki angielskiego używam supermemo mobile.

Swego czasu zakupiłem kurs Extreme English Intermediate. Niestety ze względu na znaczne rozmiary kursu nie daje się go zaimportowac do supermemo mobile.  Korzystając z rad tego forum zaczęłem redukowac (edytowac)  bazę oryginalną  w supermemo ux używając wtyczek do supermemo, nie widzę jednak, żeby rozmiary pliku course smpak ulegały zmniejszaniu.

Mam zatem pytanie jak podzielic plik course.smpak na mniejsze czesci, by potem był możliwy ich import do supermemo mobile

Mar 14, 2010 at 11:39 AM

1. A to jest zgodne z licencją programu?

2. Dlaczego się nie daje? Może go podziel na części czymś w rodzaju Winrar i rozpakuj w mobile. Nie mam takiego telefonu, więc nie wiem czy ma takie oprogramowanie. Inna metoda: spróbuj skopiować katalog, utworzyć nowy kurs i wkleić tam ten katalog, tylko nie wiem czy przy tym nie stracisz powtórek. Albo skopiuj cały kurs (poza programem) utwórz nowy i zrób import powtórek (zrób wcześniej ręcznie kopię bezpieczeństwa)  i jeśli się uda to usuń część jednostek. Tak jakbyś dzielił ten kurs na kilka kursów. Jak będzie potrzeba to zainstaluj ponownie ux w innej lokalizacji żeby sobie nie namieszać w przy tym tworzeniu i usuwaniu.

3. Działają wam te wtyczki po update ux do wersji 1450?

Mar 14, 2010 at 3:18 PM

Na powtórkach mi nie zależy, bo nie uczę się na komputerze stacjonarnym. Podział pliku course.smpak jakimś programem chyba nie wchodzi w rachubę. Utworzyłem własną pustą  bazę pod supermemo ux.  Jak skopiowac wybrane rozdziały z bazy  extreme english do tej nowej bazy. ?

Mar 20, 2010 at 10:50 AM

No niestety..

1. W licencji zabroniona jest jakakolwiek ingerencja w bazy.. Czyli podział bazy (i/lub wkopiowywanie jej fragmentów) nie jest legalne. Supermemo swojego czasu "proponowało" zgłaszanie błedów w bazach (za co można było podobno dostawać jakieś gratisy), ale wydaje się to największą ingerencją w bazy (poza samą nauką). W pluginach są "bookmarks", ale patrz punkt 3..

2. Nie daje się, bo SMM ma problemy z pamięcią (p. Wesołowski podobno chce to poprawić, ale są jakieś powody dla których to nie jest trywialne). W czasie importu bazy po prostu kończy się pamięć (32mega na aplikację). Trzeba chwilkę poczekać, zobaczymy czy autor będzie w stanie naprawić problem.

Podziały pliku .smpak np. rar-em to tak jak dzielenie procesora przy pomocy siekiery.. Niestety bazy nie są streamowe (tylko mają całkiem ładnie zakręconą strukturę)

3. Mi też wtyczki cały czas się wykładają.. Coś mi się wydaje, że mam niespełniony jakiś warunek (bardzo konkretna wersja .net/sm ux/ie/systemu, albo mam coś czego nie powinienem mieć, albo.. :)

prawie 4. Na GoldenLine jest wątek, z którego można wyczytać, że firma planuje sprzedawać bazy przez internet (ba, nawet z możliwością migracji powtórek!). Co prawda wydaje mi się, że nie uda im się to (głównie z powodu iPhone, albo raczej polityki Apple), ale z niecierpliwością czekam na jakieś sensowne rozwiązania. Jak projekt ten ruszy, to podobno będą do ściągnięcia pocięte bazy (hmm. co pewnie oznacza, że posiadacze pakietu będą musieli potrząsnąć sakiewką?)