zamiana języków

Mar 6, 2010 at 10:28 PM

czy jest możliwość zamiany języka pytania na język odpowiedzi? tzn. odwrócenia q/a bez konieczności wpisywania wszystkich słówek raz jeszcze?

próbowałam znaleźć cokolwiek na ten temat w wielu miejscach, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi jak to zrobić.

z góry dziękuję za odpowiedź.

jk

Coordinator
Mar 7, 2010 at 9:43 AM

Można to łatwo uzyskać z wtyczkami w następujący sposób:

1. Stajesz na jednostce, dla której chcesz zrobić odwróconą kopię

2. Naciskasz Ctrl+C stojąc w drzewie jednostek. Potem Ctrl+V i mamy kopię aktualnej jednostki

3. Przechodzimy do kopi PgDwn

4. Wybieramy Ctrl+F2 (Wtyczki\Jednostki\Zamień pytanie z odpowiedzią)

<form>
<input id="LIU_txt" style="left: 0px; right: 240px; font-size: 14px ! important; height: 17px ! important; line-height: 50px; display: block; border: 1px solid black; padding: 0pt; margin: 0pt;" /><select id="LIU_sel" style="width: 100px; right: 138px; font-size: 14px ! important; height: 17px; border: 1px solid black; padding: 0pt; margin: 0pt;"><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">Wictionary</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">Chambers (UK)</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">The Free Dictionary</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">WordNet</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">Urban Dictionary</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">Answers.com</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">rhymezone.com</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">Merriam-Webster</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">Dict.pl</option><option style="width: 30%; height: 19px; border: 0pt none;">MegaSłownik</option></select><input id="LIU_search" style="width: 68px; padding: 0pt; right: 68px; font-size: 14px ! important; height: 19px; border: 1px solid black;" type="submit" value="Search" /><button id="LIU_prev" style="width: 20px; padding: 0pt; right: 46px; height: 19px; border: 1px solid black;"><</button><button id="LIU_next" style="width: 20px; padding: 0pt; right: 24px; height: 19px; border: 1px solid black;">></button><button id="LIU_mode" style="width: 20px; padding: 0pt; right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black;">0</button>
<button id="LIU_0" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">v</button><button id="LIU_1" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">c</button><button id="LIU_2" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">f</button><button id="LIU_3" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">o</button><button id="LIU_4" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">u</button><button id="LIU_5" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">a</button><button id="LIU_6" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">r</button><button id="LIU_7" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">b</button><button id="LIU_8" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; background-color: white; border: 1px solid black black white;">s</button><button id="LIU_9" style="width: 20px; padding: 0pt; margin-right: 2px; height: 19px; border: 1px solid black; background-color: #dddddd;">m</button>
</form>
Mar 7, 2010 at 8:54 PM

po zainstalowaniu wtyczki wszystko mi się sypnęło...

po włączeniu sm ux, włączeniu trybu edycji i próby zmiany czegoś w lewej kolumnie pojawiał się komunikat: System.argumentException: czcionka "verdana" nie obsługuje stylu "regular", po czym program automatycznie się wyłączał i trzy razy pokazywał komunikat, że " system.InvalidOperationException: zmodyfikowano kolekcję. nie można wykkonać operacji wyliczania.

próbowałam odinstalowac cały program i zainstalować go raz jeszcze, ale to nie daje żadnego rezultatu, poza tym, że wyświetla tylko 1 komunikat, bo już nie ma czego zliczać.

w jaki sposób można usunąć dokładnie ten program, żeby móc go zainstalować od początku?
mam windows xp he, gdyby to coś zmieniało

będę wdzięczna za pomoc

Coordinator
Mar 7, 2010 at 9:54 PM

wtyczki nie zmieniają niczego w oryginalnym SuperMemo, więc nie bardzo rozumiem co u Ciebie się dzieje. Czy możesz przekleić dokładne komunikaty o błędach?

Mar 8, 2010 at 6:54 AM
hm, jak pisałam: po ponownym zainstalowaniu SuperMemo przy próbie edycji np. nazwy nowego rozdziału pojawia się

An error occured:
system.ArgumentException: czcionka "verdana" nie obsługuje stylu "regular".

po daniu ok - jedynej mozliwej opcji, superMemo się automatycznie wyłącza.

zupełnie nie wiem czemu, nic nie zmieniałam, zainstalowałam te wtyczki i przy próbie postępowania zgodnie z instrukcjami dot. zmiany tych języków takie coś zaczęło się dziać, więc go odinstalowałam całkiem i zainstalowałam, no, ale coś się podziało i nie działa.

Mar 10, 2010 at 9:14 PM
wtyczka zadziałała i zamienia q/a  i to jest super! :)
jedyny problemem, który "pozostał" jest ten komunikat, który nadal się pojawia i wywala program, ale jak rozumiem to wina programu lub mojego komputera.
w każdym razie dziękuję za pomoc.