This project is read-only.

tutorial lub przykłady na screenach do pobrania

Mar 5, 2010 at 3:34 PM

Witam,

Czy można prosić o  tutorial lub przykłady na screenach do pobrania. Pojawiły się nowe funkcje wtyczek i nie bardzo wiem jak z nich korzystać np. zarządzanie stylami czy konfiguracja wtyczek. Poza tym mam pytanie czy gdy robiliście update sm ux do najnowszej wersji ze starszych czy poprawnie wam przeniosło postępy w nauce? Bo mi nie i cały czas korzystam z wersji 1332 ux. Wysyłałem maile do supermemo.pl ale nie odpowiadają. Może było by dobrym rozwiązaniem stworzenie jakieś alternatywnej opcji zapisu postępów w nauce razem z eksportem jednostek? Przy okazji przypominam o pomyśle żeby dodać taki pasek z opcjami edycji (czyli tego do czego jest dostęp za pomocą skrótów) w postaci jakiegoś paska z ikonkami, coś na wzór tego jak tu przy pisaniu wiadomości najlepiej z opcją malarza formatów jak w Wordzie. Może mógłby się pokazywać w formie podobnej do tej ruchomej części do wystawiania ocen. ALbo np. opcja zaznaczenia tekstu wywołania jakiegoś koloru czcionki czy tła tak żeby to było w pamięci i żeby można zaznaczając następny tekst można było skrótem z klawiatury automatycznie uzyskać ostatni styl (z zapamiętaniem rozmiaru czy wyboldowania koloru ...). O ile wydaje wam się to praktycznym rozwiązaniem. Mimo wszystkich dotychczasowych opcji formatowania malarz formatów by się przydał do mniej standardowych tekstów, które wymagają ręcznego formatowania. Wszystko zależy od tego jak robicie sobie bazę. Ja lubię wklejać po kilka różnych znaczeń ze słownika z przykładami zdań, dla danego słówka w pytaniu. Tzn. Uczę się jednocześnie różnych znaczeń dla danego słowa. A może dało by się dodać takie opcje stylów jak tu http://tinymce.moxiecode.com/examples/full.php   żeby był taki łatwy dostęp do kilku stylów np. predefiniowanych dla definicji, przykładów zdania, wymowy czy innych.

Mar 6, 2010 at 4:23 PM

Dużo tematów, rozbiję odpowiedź na punkty:

1. Z tutorialem lub przykładami jest problem - mamy mało zasobów, ciągle szukamy chętnych do pomocy. Może ktoś miałby ochotę zrobić prostą stronę z opisem działania programu? W kwestiach technicznych możemy pomóc

2. Problem, który opisywałeś z ux 1332 u mnie osobiście nie wystąpił, ale widziałem w wykazie zmian dla SM UX 1.4.5 podobny błąd - może to pomoże.

3. W najnowszej wersji UX można eksportować/importować postępy nauki + automatycznie robić backup - rozumiem, że to rozwiązuje problem?

4. Pasek przycisków dla edytora jest w planach (http://smuxplugins.codeplex.com/WorkItem/View.aspx?WorkItemId=4084)

5. Ten scenariusz z wybieraniem powtarzających się kolorów możesz spróbować w międzyczasie obsłużyć stylami

Mar 7, 2010 at 12:44 PM

Funkcja stylów jest świetna, ale pomysł z powtarzaniem ostatniego użytego stylu wydaje mi się bardzo funkcjonalny i może być jej bardzo dobrym uzupełnieniem. Będzie działał jak malarz formatów z Word. Dla nowej jednostki można by wybierać styl a potem go powtarzać dla np. kolejnych znaczeń danego słówka, czy przykładów zdań.

----------------------------------------------------------------------
Wygraj z armia wampirow!
Kliknij >>> http://link.interia.pl/f23a0
Mar 7, 2010 at 12:48 PM

Chodziło mi oczywiście o powtarzanie stylu podczas edycji wewnątrz pola „odpowiedź” dla danej jednostki.

-------------------------------------------------
Atrakcyjne mieszkania i działki. Sprawdź oferty!
http://link.interia.pl/f260b